Štrukturovaný kurz – Automatické prevodovky cez Erasmus +

AdminAktuálne, Erasmus +, Novinky zo školy

Naši učitelia odborných predmetov sa zúčastnili štrukturovaného kurzu zameraného na tému automatické prevodovky v Českej republike – Praha, ktoré bolo realizované pracovníkmi firmy Bosch. Kurz bol rozdelený do dvoch častí a to teoretickej a praktickej. Hlavná pozornosť bola venovaná konštrukčnej časti automatických prevodoviek s funkčnou nadväznosťou meniča krútiaceho momentu, olejového čerpadla, jednotlivých snímačov, mechatroniky, prevodov a náplní až po činnosť riadiacej jednotky. Akcent bol položený na diagnostiku automatických prevodoviek a adaptačným jazdám po výmene prevodoviek. Obsahom kurzu boli aj praktické ukážky s tematickým smerovaním, ktoré boli realizované v dielenských priestoroch školiaceho strediska.