Naše odbory

Technika a prevádzka dopravy

Prevádzka a ekonomika dopravy

maturitná skúška

Elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách

Ako prebiehajú prijímačky?

• Podanie prihlášky

Prihlášku na štúdium nám musíš dodať na predpísanom tlačive a to do 20. marca 2024.

• MONITOR9

Monitor sa koná 20. marca 2024.

• Prijímacia skúška

Termíny prijímacej skúšky v prvom termíne sú 2. mája 2024 a v druhom termíne 6. mája 2024.

• Potvdenie o nastúpení na štúdium

Ak sme ťa prijali, určite sa môžeš začať radovať, ale nezabudni, že nám musíš ešte dodať vyplnené potvdenie o nastúpení na štúdium, aby sme s tebou mohli v septembri počítať. Termín na doručenie potvrdenia o nastúpení/nenastúpení žiaka na štúdium na našu školu je do 22. mája 2024. Potvrdenie doručte poštou alebo osobne. Vzor potvrdenia o nastúpení/nenastúpení žiaka na štúdium je pod textom.

Stiahni si potvrdenie o nastúpení

Čo všetko bude mať vplyv na tvoje prijatie

Výsledky zo školy, MONITOR 9 a výsledky prijímacích skúšok - to všetko bude mať vplyv. Každá z týchto jednotlivých častí ti pomôže vygenerovať nejaké body na tvoje konto. Pre viac informácií si stiahni dokument Podmienky prijímania aktualizované pre rok 2024/2025.
    Podmienky prijímania

Výsledky zo školy
    (z 8. a 9. ročníka)

Zohľadňovať budeme tvoj prospech z predmetov slovenský jazyk, matematika, fyzika a cudzí jazyk na koncoročnom vysvedčení z 8. ročníka a na polročnom vysvedčení z 9. ročníka ZŠ.

MONITOR zo slovenského jazyka  a z matematiky

Výsledky monitora 9 - 2024.

Prijímacie skúšky
    (písomný test)

Zohľadňovať budeme výsledky oboch prijímacích testov: zo slovenského jazyka a literatúry aj z matematiky.

Robím prijímačky?

MONITOR 9 - 2023

Oznámenie pre uchádzačov

• V prípade seriózného záujmu o štúdium na našej škole, možete požiadať emailom na školskú e-mailovú adresu o brožúrku obsahujúcu vzorové testy zo SJ a z MAT.

Počet voľných miest

• Počet voľných miest v študijnom odbore 3765 M technika a prevádzka dopravy - 30
          • Počet voľných miest v študijnom odbore 3760 M prevádzka a ekonomika dopravy - 30

• Počet voľných miest v študijnom odbore 3739 M elektrotechnika v doprave a v telekomunikáciách - 30

Ako postupovať pri prijatí/neprijatí na Štúdium na SPŠD

Podľa stanoviska Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sme povinní odovzdať Vám rozhodnutie o prijatí/neprijatí osobne proti podpisu alebo doporučene na poštovú adresu zákonného zástupcu, ktorá je uvedená v prihláške.

Odporúčame Vám preto:

• V prípade, ak je Váš syn/dcéra prijatá na štúdium na SPŠD, príďte si osobne do budovy školy (8.00 – 14.00 h) v pracovných dňoch vyzdvihnúť originál rozhodnutia o prijatia na štúdium. Súčasne môžete odovzdať vyplnené tlačivo, ktorým potvrdíte záväzné nastúpenie, resp. nenastúpenie na štúdium. Vyplnené tlačivo môžete poslať aj poštou, alebo naskenované na spsdkvacalova@sps-dopravna.sk. Posledný termín na tento úkon je 22. máj 2024, inak miesto ponúkame ďalším záujemcom.

• V prípade, ak je Váš syn/dcéra neprijatá na štúdium pre nedostatok miesta, máte možnosť sa proti tomuto rozhodnutiu odvolať. Vyplňte preto priložené tlačivo a pošlite ho čo najskôr na adresu školy poštou, prineste osobne, alebo pošlite naskenované na spsdkvacalova@sps-dopravna.sk – v každom prípade na ňom nesmie chýbať Váš vlastnoručný podpis. Riaditeľka školy bude postupne na uvoľnené miesta prijímať ďalších uchádzačov, ktorí vyhoveli na prijímacích skúškach. Bude Vás ihneď telefonicky kontaktovať.

V prípade akýchkoľvek otázok sme k dispozícii. Kontakt: Ing. Lýdia Haliaková, riaditeľka (02/55 56 56 76)

Stiahnite si uvedené tlačivá

Na koho sa obrátiť

Ak sa potrebuješ na niečo opýtať, pokojne sa na nás obráť. Všetko ti vysvetlíme.

Ing. Lýdia Haliaková
          Riaditeľka školy

+421 2 55-56-56-76, 02/55 -56 -56 -76
          spsdkvacalova@sps-dopravna.sk